• 1

Kvásková pizza

O víkendu jsem dostala chuť na pizzu. Překonala jsem sama sebe a svou lenost a večer předem jsem si připravila pšeničný kvásek z mouky manitoba na budoucí pizzové těsto.

Číst dál...

Cibulový chléb

A moje výzva? Poprvé jsem pekla cibulový, kváskový, hnětený. Pro někoho možná prachobyčejný chleba, ale jelikož je Mirek konzerva a takové experimenty jako zrní, cibuli, škvarky, brambory, řepu, cuketu a podobně do chleba neuznává, neměla jsem nikdy možnost si to zkusit.

Číst dál...

Dvoubarevný chlebíček

Před několika dny byla ve Facebookové skupině PečemPecen vyhlášena k příležitosti registrace 10000 člena, takzvaná Pekařská výzva. Měli jsme se pustit do výzvy s receptem, na který jsme si dosud netroufli, či pro nás představoval velkou výzvu. Míra se rozhodl vymyslet svůj originální recept. Zvolil efekt dvoubarevného těsta a vzniknul jeho mřížkový chlebíček.

Číst dál...

Chléb z remosky

Před časem jsme zdědili jednu starší remosku. Po počáteční nedůvěře, jsem ji přece jen vzala na milost a začala v ní připravovat všechny možné pečínky, došlo i na zapékanou zeleninu a lahodné žampiony s čedarem á la Jamie Oliver. No a vyvrcholilo to pokusem o upečení chleba.

Číst dál...

Když na sever, tak s celožitným bochníkem.

Měsíce běží a v našem kalendáři se ukazují listopadoví oslavenci. A protože jsou oba z Krkonoš, řekli jsme si, že přivezeme stylově severský, celožitný chléb. A tady se nehraje na krásu zdobení a líbivého načančání. Tady jde o obsah. :)

Číst dál...

Zdobený, narozeninový bochníček

Podzim je u nás v rodině spojen se spoustou narozenin. Nejdříve Lvi následují Váhy pak plynulý přechod na Štíty a Střelce a završí to zimní Kozorozi a Vodnáři. Pro jednu mladou Váhu jsme si vymysleli zdobený bochníček jako hezký dárek.

Číst dál...

Fougasse

Jelikož člověk pochází z opice i my se velmi rádi opičíme. Tuhle dobrotu jsme okoukali u Juliány Maškrtnice a nutno říct, že je to opravdu maškrta. :) Placatý chlebík z pšeničného těsta s velkými oky, lahodné chuti přející mnoha variantám. 

Číst dál...

Kringel

Fenomén Kringel proběhl jako smršť v naší oblíbené diskuzní skupině Pečem Pecen na Facebooku. Pekl ho tam snad každý a všichni jsme chtěli vyzkoušet jak si kvásek s tímto moučníkem poradí. Kvásek nezklamal a v mnoha domácnostech se stal Kringel pravidelným hostem.

Číst dál...

Je libo hamburger

Na tenhle hamburger jen tak nezapomenete. Objevili jsme skvělý recept na hamburgerové housky a hned jsme ho aplikovali do života.

Číst dál...